×

Plazma Enerjisi Nedir? Plazma Cihazları

6
Plazma Enerjisi Nedir?

Plazma Enerjisi ve Plazma Cihazları

Son zamanların sürekli geliştirilen ve eski örneklerinden çok daha iyi olan “YENİ” gençlik sırrını duymak ister misiniz?
Bildiğiniz gibi yaş alsak ta cildimiz kendisini sürekli olarak yenilemektedir. Ancak, yaş alma, alınan gıdalar, gün içindeki yorgunluk, güneş ışığı, stres vb. nedenler cildin yenilenme hızını doğrudan etkilemektedir.

Ancak, yaş alma, alınan gıdalar, gün içindeki yorgunluk, güneş ışığı, stres vb. nedenler cildin yenilenme hızını doğrudan etkilemektedir.

Yıllar içinde birçok tedavi geliştirilmekle birlikte, henüz acısız, ameliyatsız kesin çözüm veren bir tedavi bulunamamaktaydı. Avrupa’da on beş yılı aşkın kullanılan ve büyük ses getirmiş olan plazma enerjisi yöntemi, ülkemizde beş yıldır kullanıldığı üzere, kısa sürede popüler hale gelmektedir.

Plazma enerjisi; güneş yanığı, akne izleri, aktif akne, benler, göz kapağı kırışıklığı, kulak önü sarkıklığı, dikiş izleri, doğum sonrası çatlak cilt problemleri, birçok dermatolojik rahatsızlıklar vb. gibi birçok cilt problemine kesin çözüm sağlıyor ve sanki bir estetik ameliyat olmuşçasına cildi taptaze ve genç bir görünüme kavuşturuyor.

Plazma Cihazı
Plazma Enerjisi Cihazları

Peki, Plazma Enerjisi Nedir?

Plazma gazın iyonize edilmiş hali olup, maddenin dördüncü hali olarak adlandırılır. Plazma; Katının direkt olarak gaz haline geçmesidir. Katının gaz haline geçişiyle oluşan enerjiye de plazma enerjisi denir. Plazma enerjisi adı altında geliştirilmiş plazma cihazları; ilaç, ışın ya da herhangi bir kimyasal madde bulundurmamaktadır. Plazma enerjisi cihazları ile yapılan işlemlerde, üst derinin altında bulunan katmanlara, direkt ulaşarak, buharlaşma yardımıyla ve oluşan minimal, noktasal yaralamalarla, hem üst katmanın hem de altındaki katmanın iyileşme sürecinde cildi yenilemesini sağlıyor. Tedavi tamamen doğal olduğu için hiçbir yan etki oluşturmamaktadır.

Plazma Enerjisi Cihazı
Purisma Cihazı

Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve tedavi yerinin derinliğine göre 20 ila 30 dakika arasında değişim göstermektedir.

Buda İlginizi Çekebilir  Cilt Bakım Cihazı

Herhangi Bir Risk Teşkil Ediyor Mu?

Plazma enerjisinin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Tedavi öncesi anestezi kremi uygulanmakta, çalışılacak bölge uyuşturulmaktadır. Tedavi anında oluşacak kızarıklıkları kapatmak, cildi güneş ışınlarından korumak için, bölgesine göre yüksek korumalı güneş kremleri ve fondöten önerilmektedir. Fondöten kullanımı bir haftayı bulabilmektedir. Fondöten tarzı kremler günlük hayatınızın rutinini aksatmadan geçirmeniz için önerilmektedir.

Yaş Aralığı Nedir?

Plazma enerjisi tedavisinin hiçbir şekilde yaş aralığı yoktur. Her yaştaki hasta bu mucizevi tedaviden faydalanabilmektedir. Aynı şekilde cinsiyet farkı da yoktur.

Cilde Nasıl Uygulanıyor?

Cildine tedavi yapılacak hastaya ilk olarak anestezi kremi kullanılmaktadır. Bir süre (20-30 dakika) beklendikten sonra tedaviye başlanmaktadır. Plazma enerjisi cihazları cilde direkt olarak temas etmezler. Hastanın cildi ve plazma enerjisi cihazları arasında boşluk bırakılmaktadır. Tedavi kısa sürdüğü için tedaviden sonra hasta, çalışmaya da gezmeye de gidebilmektedir.

Kalıcılığı Nedir?

Doktorun belirleyebileceği şekilde seans aralıkları oluşturulmalıdır. Kişinin yaşına cilt kalitesine göre seanslar artıp azalabilir. Estetik işlemlerde, izler yok edilir. Bu tedavi sonucunda, izlerin tekrarlaması hali, kişiye göre değişerek 1-3 sene arasındadır.

Plazma Cihazı Purisma
6

Konu hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?